Életem piros-fehérben – Öt nyelven beszélt, de a fociét tudta a legjobban
Az Arsenal edzőkirálya, a Papa, vagyis Arsène Wenger önéletrajzi könyvében Isten is felbukkan, és nem képzelhető el másképp, mint hogy szereti a focit.
Az Arsenal edzőkirálya, a Papa, vagyis Arsène Wenger önéletrajzi könyvében Isten is felbukkan, és nem képzelhető el másképp, mint hogy szereti a focit.
A nézők a többi között megismerhetik a „legfrissebb” Rembrandtot, az Egy ifjú úriember portréját, amelyet 1634-re datálnak ugyan, de csak 2018-ban került elő.
Zalán Vince filmkritikus harmincöt máig helytálló írását gyűjtötte össze az elmúlt fél évszázadból.
Az online emlékkoncerten olyan művészek lépnek színpadra, akiknek a pályáját közvetlenül formálta a mester szellemi és művészeti öröksége.
Negyedszázaddal a halála után jelent meg az Élet és Irodalom legendás szépirodalmi szerkesztője, Kardos G. György az 1940-es évek második felében írt verse.
Az érett barokk oratórium fölfedezésre érdemes kincseiből válogatott legújabb lemezén Philippe Jaroussky francia operaénekes-virtuóz.
A példátlan tárgyismeretű, empatikus és mértéktartó, ám főbekólintóan szókimondó Heather Dune Macadam új, 999 Fogoly című számos nyelvre lefordított könyvének legnagyobb értéke az, hogy ha nem is millióknak, de legalább ezer embernek visszaadta a halálát azzal, hogy rekonstruálta az életüket.
Tomeknak nincs semmije, soha nem is volt. Nem született szociopatának, de a környezete mindenben segített, hogy azzá váljon. Róla szól Jan Komasa ördögi filmje.
A Párizs lángjait legutóbb negyvennégy évvel ezelőtt vitte színpadra a budapesti opera. A Magyar Nemzeti Balett online premierjén Michael Messerer újragondolt koreográfiáját táncolja a társulat.
Különböző idősíkokban és helyszíneken játszódó történetek a gyerekvállalás nehézségeiről Észak-Makedónia 2019-es Oscarra nevezett filmjében, a Fűzfában.
Egy Amerikából Stockholmba költözött hivatásos naplopót és öt tettestársát öt éve még a kutya sem ismerte, mára övék az egyik legmenőbb indie-zenekar. Viccesek, de belemenős témáktól sem riadnak meg.
Az On the Spot filmjében Auschwitzba, Jeruzsálembe és Budapestre is elmegy a haláltáborban született Orosz Angéla, illetve lánya. Közben feltárulnak kapcsolatuk ellentmondásai, amelyekről nem ők tehetnek.
A film főhőse annyit vesz el, ami a megélhetéshez, a természet fenntartásához kell, de egy nap ennek az életnek vége.
Sándor L. István Szabadságszigetek című munkája Fodor Tamás és a Stúdió „K” történetét idézi fel 1978-ig.
Erdélyi Ágnest, Radnóti Miklós féltestvérét a koncentrációs táborban gyilkolták meg, versei és prózai művei most vaskos kötetben jelentek meg.
Mary L. Trump leleplező könyve, amely már megjelenésekor nagy visszhangot, illetve botrányt váltott ki, most magyarul is olvasható.
„Az emberiség nagy része egész életében süket és vak”, „Magyarországon születni súlyos hendikep” – erős állítások, mögötte pedig egy különleges életmű, Reigl Judit munkássága, melyről most Gát János beszélgetőkönyvéből tudhatunk meg többet.
Mínusz negyven fokban, jeges szélviharban forgatta a Netflixen látható Éjféli égbolt című sci-fijét George Clooney, amelynek nemcsak főszereplője, hanem rendezője is.
Két fontos kötettel is jelentkezett az alapítványi formában működő intézmény.
Az Esti Kornélból és az egykori Pegazusok nem léteznek együttesből ismert zenészek első "testvérlemezüket" mutatják be a Müpában.